ČO PRINIESOL CESTOVATEĽSKÝ ROK 2017

1. január 2018
in Category: Travel Blog - Zahraničie
0 53301 86
ČO PRINIESOL CESTOVATEĽSKÝ ROK 2017

ČO PRINIESOL CESTOVATEĽSKÝ ROK 2017

Podľa štatistík leteckých spoločností v odletoch občanov Slovenskej republiky z krajiny alebo  okolitých medzinárodných letísk sa predošlý rok niesol hlavne v znamení exotiky. Spôsobila to dostupnosť lacných leteniek a svojím spôsobom aj zvýšená gramotnosť v ich internetovom  vyhľadávaní a kombinácií s lacným ubytovaním.

Tým, že sa ľudia učia cestovať šikovne a lacno si tentokrát dopriali dovolenku na exotických plážach aj tí, ktorí doteraz každoročne oddychovali iba v Stredomorí. Stúpajúci trend mal rovnako aj počet slovenských turistov, ktorí po prvýkrát využili leteckú prepravu. O koľko Slovákov viac zaznamenali check-iny medzinárodných letísk vo vybraných krajinách v porovnaní s rokom 2016?

Zanzibar –142 %

Spojené arabské emiráty – 141 %

Singapur – 116 %

Thajsko – 97 %

Kuba – 96 %

Mexiko – 80 %

Srí Lanka – 74 %

Kapverdy – 61 %

Dominikánska republika – 39 %

Bali– 31 %

Omán – 26 %

Brazília – 19 %

Maledivy – 5 %

Mauritius – 4 %

Seychelly – 4 %

Keňa – 4 %

Juhoafrická republika – 2 %

Počty boli vygenerované z čísel leteckých společností Turkish Airlines, Qatar Airways, Emirates, Singapore Airlines, Fly Dubai, Fastjet, TUI Fly Netherlands, TUI Airways, KLM, Air Mauritius, Aeroflot, FlySafair, South African, Binter Canarias, Oman Air, IndiGo, Kenya Airways, Aeromexico, JetBlue Airways, Air Seychelles, Ethiopian Airlines, Thai Airways, Nok Air, Finnair, Austrian Airlines, LATAM Brasil, Blue Panorama, VivaAerobus, Transavia a TAP Air Portugal.