EMIRATES PRERIEDILA LETY DO USA

2. september 2017
in Category: Travel Blog - Zahraničie
0 44199 55
EMIRATES PRERIEDILA LETY DO USA

EMIRATES PRERIEDILA LETY DO USA

Dubajská letecká spoločnosť Emirates obmedzuje lety do Spojených štátov amerických. Nedávne kroky vlády USA týkajúce sa vydávania vstupných víz, bezpečnostných kontrol a reštrikcií na elektronické zariadenia v lietadlách mali priamy dopad na dopyt leteckej prepravy do Ameriky.

Kvôli sprísneným bezpečnostným opatreniam a protiemigračným krokom administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa rapídne klesá aj samotný záujem o cesty z Blízkeho východu do USA.

Svetová rada pre cestovanie a turistiku už v júli upozornila, že registruje prvé príznaky protiamerických nálad medzi turistami. Rozhodnutie Emirates zredukovať lety tvrdo odsúdili americké letecké spoločnosti. American Airlines, Delta a United Airlines prehlásili, že rozhodnutie blízkovýchodného prepravcu je smiešne a že Emirates sa konečne ukázala v pravom svetle ako spoločnosť, ktorú zaujímajú iba zisky.

 Pravdou ale je, že pre tohto dopravcu zo zálivu nebol nikdy dopyt na trhu faktom, podľa ktorého by sa rozhodoval, kam má lietať. Slovná prestrelka je ďalším konfliktom medzi trojicou najväčších amerických dopravcov a ich troch konkurentov z Perzského zálivu.