KORFU A JEHO LETOVISKÁ

14. september 2014
in Category: Informácie o krajinách
0 22547 15

KORFU A JEHO LETOVISKÁ

Dávnymi bájami opradený ostrov Korfu je plný sviežej zelene a slnkom vyhriatych skalísk, ktoré sa nenápadne zvažujú do priezračnej vody. Nekonečné háje olivovníkov, mandľovníkov, ibištekov i vonných eukalyptov ukrývajú malebné, časom zabudnuté dedinky aj starobylé kláštory, ktorých kamenné steny v sebe nesú storočné tajomstvá. Ostrov je tak právom považovaný za jeden z najkrajších stredomorských ostrovov. Vyhriate piesočné i kamenisté pláže sú ideálnym miestom na príjemné oddychovanie počas dňa, zatiaľ čo večer lákajú na prechádzky chladivé zákutia krivoľakých uličiek, pobrežných mestečiek plných obchodíkov a barov, v ktorých nočný život stíchne až neskoro po polnoci. Jedným z najobľúbenejších letovísk na západnom pobreží ostrova, v blízkosti známeho miesta Paleokastritsa, je určite Agios Georgios.

Práve tu každého privíta nádherná zátoka s piesočnatou plážou, priezračným morom a neďalekým skalnatým pobrežím, vhodným na potápanie. Miesto je obľúbené vďaka svojim romantickým plážam a pokojnému prostrediu, ale ponúka aj dostatok obchodov, reštaurácií, barov a diskoték. Návštevníci môžu podniknúť výlety do krásnej okolitej prírody alebo využiť široké ponuky vodných športov vrátane požičania motorovej lode. Iným pokojným letoviskom na severovýchodnom pobreží ostrova je Nissaki. Táto pôvabná tradičná dedinka obklopená subtropickou vegetáciou sa rozkladá na úbočí najvyššej hory ostrova Pantokrator. Nájdeme tu rušné promenády, ale i podmanivú atmosféru rybárskych domčekov.

Kamienkové pláže s priezračnou vodou lákajú nielen na kúpanie, potápanie, ale aj na leňošenie a relaxáciu. Za zábavou sa dovolenkári môžu vydať do blízkych letovísk Barbati alebo Ipsos. Turistickým letoviskom na severnom pobreží, kde prevažujú piesočnaté pláže a pestrá ponuka vodných športov, je aj Roda. Úzka piesočná pláž, ktorá len pozvoľna klesá do mora, je obľúbená predovšetkým u rodín s deťmi. Romantické východy a západy slnka nejedného vylákajú na prechádzky pozdĺž pobrežia alebo na príjemné posedenie v tavernách pri mori. V centre sa nachádza hlavná trieda s ponukou reštaurácií, barov, diskoték, obchodov so suvenírmi a potravinami, je tu tiež pekáreň, cukráreň, bankomat, stály lekár, požičovne áut a motoriek. Neďaleko tohto letoviska sa nachádza stredisko Astrakeri s pôvodnou gréckou atmosférou.