NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (14) – DVE TVÁRE ČÍNSKEHO DRAKA

15. júla 2015
in Category: Informácie o krajinách, Poznávacie zájazdy
0 1631735 51
NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (14) – DVE TVÁRE ČÍNSKEHO DRAKA

NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (14) – DVE TVÁRE ČÍNSKEHO DRAKA

CK Svet – Čína

Termín: 9. – 16. 9. 2015

Cestovná kancelária Svet pre vás pripravila 8-dňový poznávací zájazd leteckou dopravou do Pekingu. Cena je 940 eur/osoba.

Cena zahŕňa: medzinárodnú leteckú dopravu, transfer Bratislava-letisko-Bratislava, superrýchlovlak na letisko v Šanghaji, plavbu kaňonom Longqing, plavbu po jazere Kunming, vyhliadkovú plavbu v Šanghaji, vlastný klimatizovaný mikrobus, 1x kvalitný expresný vlak, rýchlovlak Maglev na letisko v Šanghaji. Ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou: raňajky vrátane európskeho bufetu, večere v typických čínskych reštauráciách (6 – 8 chodov vrátane 1 nealko nápoja) a 2x slávnostná večera – typická čínska kačica a špeciálna večera so 16 chodmi. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu. Služby miestnych a slovensky hovoriaceho sprievodcu.

Cena nezahŕňa: fakultatívne aktivity (kung-fu show), príplatok za jednolôžkovú izbu, komplexné cestovné poistenie.

Povinné doplatky: servisné poplatky – 450 eur, vstupné víza do Číny – 40 eur, poplatok za vybavenie víz – 15 eur. Prepitné pre miestneho sprievodcu a vodiča – 30 USD (platba na mieste).

Program zájazdu:

1. a 2. deň – odlet z Európy, pristávame v Pekingu. Ako prvé si prezrieme Tianamen – Námestie nebeského pokoja s rozlohou 440 000 metrov štvorcových. Potom bude nasledovať najväčší chrámový komplex mesta – Chrám nebies, ktorý dali postaviť cisári z dynastie Ming ako miesto obety nebesám a bohom. Od roku 1998 figuruje na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

3. deň – prezrieme si hrobky dynastie Ming, Veľký čínsky múr – symbol čínskej civilizácie, jeden zo 7 nových divov sveta dlhý viac ako 6 000 km. Po ňom bude nasledovať kaňon Longqing – dychvyrážajúca scenéria len na skok od hlavného mesta. Ďalej návrat do Pekingu so fotozastávkou pri olympijskom štadióne „Vtáčie hniezdo“. Potulky po večernom pekingskom trhu s jedlom, kde sa konzumuje z pohľadu Európana aj nemožné. Komu ostanú sily, môže navštíviť unikátne predstavenie šaolinských mníchov – impozantnú kung-fu show (fakultatívne).

4. deň – návšteva Zakázaného mesta v srdci Pekingu. Takmer päť storočí tu bola koncentrovaná moc čínskeho impéria, vystriedalo sa tu 24 cisárov z dynastií Ming a Qing. Dostalo sa pod ochranu UNESCO ako najväčší zachovaný súbor historických drevených stavieb na svete, pozrieme si aj Letný palác – pôvodnú súkromnú cisárovu záhradu, najväčšiu v Číne. Nasledovať bude plavba loďou po obrovskom jazere Kunming, ktoré zaberá až dve tretiny plochy parku. Exkurzia do Domu perál – zistíme, ako sa spracovávajú sladkovodné perly a možno si aj nejaké odnesieme na pamiatku. Na záver dňa slávnostná večera – legendárna do chrumkava upečená pekinská kačica.

5. deň – rýchlovlakom sa prepravíme do Suzhou – prehliadka mesta, pre ktoré je typická sieť umelých vodných kanálov na delte rieky Yangtza, prekrásne čínske klasické záhrady a výroba hodvábu. Nečudo, že dostalo prívlastky Benátky východu či hlavné mesto hodvábu. Prejdeme sa po záhrade Majstra rybárskych sietí, najmenšej, ale najkrajšej v meste. Exkurzia do malej továrne na výrobu hodvábu, ktorého história siaha 4 500 rokov do minulosti. Deň zakončéme v Inštitúte výšivky – fascinujúce obojstranné výšivky, kde sa na každej strane vytvára jedným ťahom úplne odlišný vzor.

6. deň – zo Suzhu to už je len na skok do Luzhi, pitoresknej „vodnej dediny“ s 1 400-ročnou históriou. „Vodné mestá“ s umelými vodnými kanálmi namiesto ulíc sú pre oblasť delty rieky Yangtze typické. Luzhi sa stalo známe vďaka veľkému počtu starobylých kamenných oblúkových mostov. Pôvodne ich malo viac ako Benátky! Dodnes sa zachovalo 41. Nasleduje prehliadka mesta Šanghaj.

7. – 8. deň – v prehliadke Šanghaja pokračujeme na Námestí ľudu ležiacom v srdci obchodnej štvrte. Navštívime aj mestské múzeum, navrhnuté v tvare tradičného čínskeho hrnca. Pýši sa najväčšiou zbierkou starého čínskeho umenia. Chrám Nefretitového Budhu slúži ako schránka pre dve posvätné sochy Budhu prinesené mníchom Huigen z Barmy. Návšteva kvetinového a vtáčieho trhu. Prechádzka starým mestom – historická archietktúra dynastie Ming a Quin v srdci moderného veľkomesta. Voľný čas na nákupy. Po večeri transfer rýchlovlakom Maglev na letisko. Prílet do Európy.