Ostrov Sentosa

23. september 2014
in Category: Informácie o krajinách
0 2228 9

Ostrov Sentosa

Sentosa je zábavným a oddychovým ostrovom Singapuru. Kedysi bol Sentosa Island rybárskou dedinou, ktorá sa nazývala Palau Blakang Mati. V roku 1968 vláda Singapuru rozhodla o vytvorení prázdninovej destinácie nielen pre domácich návštevníkov, ale aj pre turistov práve na tomto mieste. Podporu a správu ostrova, ktorého názov znamená mier alebo pokoj, má na starosti The Sentosa Development Corporation (SDC). Ostrov bol vytvorený ako zábavný park a s hlavným ostrovom Singapuru je spojený Sentosa Expresom, čo je jednokoľajový vlak, ďalej lanovkou, odkiaľ je nádherný výhľad – končí na hore Mt. Faber a tiež jedinou vybudovanou cestou. Celý je ešte rozdelený do niekoľkých sekcií a tými sú Imbiah Lookout, Palawan Beach, Resorts World, Siloso Point, Siloso Beach, Serapong, Tanjong Beach.

Tento zábavný park ponúka rôzne atrakcie, možnosť okúpať sa na niektorej z troch pláží či zašportovať si, užiť si zábavný večer v novovybudovanom kasíne Resorts World Sentosa. K najväčším atrakciám ostrova patrí múzeum Images of Singapore, kde sa nachádzajú voskové figuríny znázorňujúce singapurskú históriu, hlavne kolonizáciu Singapuru, jej japonskú okupáciu počas druhej svetovej vojny, zvyky rôznych kultúr žijúcich v tejto krajine, ako sú ich festivaly – čínsky Sviatok hladných bohov alebo indický Thaipusam. Hoci sa za vstup na ostrov platí, turistov sem lákajú mnohé zaujímavosti, ktoré sa určite oplatí vidieť. Sú nimi Underwater World, teda Podvodný svet, kde návštevníkov prekvapí 83 metrov dlhý tunel, kadiaľ môžu prechádzať a pozorovať pri tom naozajstnú morskú faunu, pretože ponad hlavu im plachtia rozmanité druhy rýb vrátane žralokov. Súčasťou Podvodného sveta je aj Dolphin Lagoon.

Tunajšie akváriá sú domovom pre chobotnice, pirane, murény, morské koníky, korytnačky, živé koraly a iné, spolu je tu až 2500 rýb. Ostrov je tiež miestom, kde sa nachádza bývalá vojenská pevnosť s úschovňou zbraní Fort Siloso z 19. storočia. Jej útrobami vedú podzemné tunely, ktoré si dnes návštevníci môžu prehliadnuť a dozvedieť sa niečo viac o živote vo vtedajších kasárňach. V poradí ďalším lákadlom Sentosy je nepochybne laserová šou v amfiteátri so Spievajúcou fontánou. Laserová šou Rise of the Merlion tu začína po zotmení, za zvukov hudby sa ukáže mnoho laserových postavičiek, ktoré rozprávajú, spievajú i pohybujú sa. Súčasťou predstavenia je 37 m vysoká socha Merliona, ktorý je vlastne napoly levom a napoly rybou. Celá šou je premietaná na vodnú hladinu fontány a končí ohňostrojom. Námornícke múzeum na ostrove ponúka návrat do histórie Singapuru, opisuje súčasnosť Singapuru a všetko je ešte oživené rybárskymi loďami v životnej veľkosti.

Fantasy Island, to je názov pre vodný park s množstvom plaveckých bazénov, 32 toboganmi a inými najrôznejšími vodnými atrakciami. Ostrov Sentosa vyniká tiež Volcanolandom, čo je vlastne umelo vybudovaný vulkán merajúci okolo 10 m a je zároveň najvyšším v Ázii. Tu sa koná obrovská šou zakončená sopečnou erupciou. Ázijskú dedinu zase predstavujú obchody, kde sa môžu návštevníci priblížiť k ázijskej kultúre (japonskej, čínskej, indickej, thajskej, filipínskej, malajskej i indonézskej). Sú tu tiež stavby a obytné domy postavené v tradičnom štýle. Ak chcete zažiť jazdu na horskej dráhe, kde nie sú žiadne brzdy alebo šialenú jazdu na skateboarde po prudkom svahu, vyskúšajte Cinemaniu, kde sa toto všetko dá realisticky zažiť pri sledovaní špeciálnych filmov.

Prechádzka po Motýľom parku a po Kráľovskom múzeu hmyzu je nezabudnuteľným zážitkom. V Motýľom parku návštevníkov obklopí viac než 50 druhov motýľov. Na Sentose sa rozprestiera i Záhrada korení, kde rastú všelijaké druhy korení ako čierne korenie, kurkuma, eukalyptus, čajovník či dokonca granátové jablká. Na záver prehliadky by si nikto nemal nechať ujsť Sentosa Orchid Gardens s japonskou tematikou, kde je na obdiv vystavená jedinečná krása tunajších orchideí.