PARALIA – DETSKÝ PLÁŽOVÝ RAJ

22. jún 2017
in Category: Informácie o krajinách, Travel Blog - Zahraničie
0 41774 54
PARALIA – DETSKÝ PLÁŽOVÝ RAJ

PARALIA – DETSKÝ PLÁŽOVÝ RAJ

Znovu sa mi potvrdilo, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Tentoraz v mestečku Paralia, o ktorom mi už približne 30 rokov ľudia rozprávajú len pozitívne veci a radi sa sem vracajú. Na Olympskú riviéru ma zaviali pracovné povinnosti a netušil som, že práve oblasť Pieria je vďaka horskej oblasti Olympu pravdepodobne najzaujímavejšou v Grécku.

V plytkom mori zálivu, ktorý sa tiahne od mestečka Methoni až po známe stredisko Nei Pori často vidíte deti aj 70 metrov od brehu vo vode, ktorá im je po kolená. To v spojení s jemným pieskom, kde do mora netreba žiadnu bezpečnostnú obuv robí lokalitu Paralie ideálnou práve pre rodiny s deťmi. Dosť veľa peňazí v rámci pobytu vám ušetrí aj zaužívaný systém ležadiel a slnečníka za drink, ktorý si objednáte v plážovej reštaurácii alebo bare.

Neďaleko v Alykés sa z mora získava soľ a časť slaných jazier spolu s bahenným kúpeľom je využívaná na terapeutické účely. Natieranie sa bahnom a kúpanie tu má blahodarné účinky a efekt podobný ako v Mŕtvom mori. Keď príde hlad, vyskúšajte špeciality z vedľajšej plantáže mušlí.

Keď si počas letných horúčav budete chcieť oddýchnuť, práve vodopády rieky Enipeas v kaňone alebo horská turistika po mýtickom Olympe a pohorí Pieria sú tým pravým orieškovým pre telo aj dušu. Odporúčame navštíviť aj byzantský hrad Platamonas z 13. storočia, pamiatky z helénskeho obdobia zo 4. storočia pred naším letopočtom posvätného mesta Dion alebo mestečko Vergina, v ktorom sa poprechádzate pomedzi hrobky makedónskych kráľov. Dobré miestečká na selfie nájdete v horských dedinkách, akou je napríklad starý Pantaleimon s nádherným výhľadom na more.

Napriek tomu, že stredisko je rajom dovolenkárov s množstvom obchodíkov a tovarov za veľmi dobré ceny, hviezdičkovanie hotelov tu neberte celkom vážne. Pred rezerváciou odporúčame pozrieť si reálne videá alebo fotografie. 3* tu nájdete v hoteloch na úrovni novej tureckej 5-hviezdy, čo je ten lepší prípad, ale, naopak, aj u starého ošarpaného 15-rokov nerenomovaného apartmánového pajzlíka bez jedinej hviezdičky.