PREZENTÁCIA TURISTICKÝCH ZAUJÍMAVOSTÍ SRBSKA NA SLOVENSKU

21. júl 2018
in Category: Informácie o krajinách, Travel Blog - Slovensko
0 73830 89
PREZENTÁCIA TURISTICKÝCH ZAUJÍMAVOSTÍ SRBSKA NA SLOVENSKU

PREZENTÁCIA TURISTICKÝCH ZAUJÍMAVOSTÍ SRBSKA NA SLOVENSKU

Potenciál v oblasti cestovného ruchu Vojvodiny, Belehradu, Nového Sadu a Nišu predstavili srbské turistické organizácie v Bratislave a Martine.

Prezentáciu obrazov chýrnej komunity maliarov z Kovačice striedali na námestiach ukážky srbského folklóru, zborového spevu a vystúpenia orchestra ľudovej hudby. Návštevníci si v stánkoch mohli vybrať z množstva propagačných materiálov alebo sa zúčastniť maliarskeho workshopu v štýle tradičného umenia. Sprievodnou akciou, ktorá stále trvá, je aj výstava insitnej maliarky Vieroslavy Svetlík v bratislavskej galérii Kalab. Jej diela sú súčasťou srbského nehmotného kultúrneho dedičstva.

Po prvýkrát sa takto Veľvyslanectvo Srbskej republiky v Bratislave predstavilo novinárom a ľuďom detailnejšie ako donedávna. Návštevnosti Srbska už vyše roka napomáha aj nízkonákladová letecká spoločnosť priamou linkou z Bratislavy.

Na Veľvyslanectve Srbskej republiky v Bratislave sa ďalej uskutočnila tlačová konferencia a pracovné stretnutie s touroperátormi. Krajinu plnú prírodného a kultúrneho bohatstva predstavil aj veľvyslanec Srbskej republiky Prof. Dr. Momčilo Babič. Start-up priamej prezentácie spolu s pozvaním novinárov na press trip je krokom vpred pred doterajšou účasťou na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour, ktorého úroveň z roka na rok upadá. Návštevnosť Srbska Slovákmi by, naopak, vďaka svojej geografickej polohe, vynikajúcej gastronómii, nízkym cenám ubytovania alebo jedinečnému svetovému festivalu EXIT mohla byť oveľa vyššia.