RAJECKÉ TEPLICE – TRAVEL MAGAZÍN

26. február 2015
in Category: Informácie o krajinách
0 16133 73

RAJECKÉ TEPLICE – TRAVEL MAGAZÍN

Rajecké Teplice ležiace v Žilinskom kraji sú klenotom doliny medzi Strážovskými vrchmi a  Malou Fatrou. Prírodné termálne liečebné kúpele v tomto meste patria medzi najznámejšie a najpríťažlivejšie na Slovensku.

Liečivú vodu v Rajeckých Tepliciach využívajú aj kúpele, ktoré sú atraktívnym miestom na trávenie liečebných, ale aj relaxačných wellness pobytov. Celý interiér kúpeľného domu je zariadený v antickom štýle, čo mu dodáva jedinečný šmrnc. Hostia si pri pobyte môžu vyskúšať vrchol kvality služieb a precíznosť dizajnu v pravdepodobne najúžasnejšom hoteli Slovenska Afrodite Palace, ktorý môže svojím luxusom konkurovať svetovej špičke. Hneď vedľa kúpeľného domu majú hostia možnosť poprechádzať sa v parku s jazierkom a fontánami.

Prírodné krásy blízkeho okolia lákajú na pešie túry do Súľovských skál, lúčanskej Malej Fatry a Strážovských vrchov. Do prírodnej rezervácie Slnečné skaly sa z kúpeľného lesoparku dá prejsť po náučnom chodníku. Cez Skalky, ktoré sa vypínajú nad Rajeckými Teplicami, vedie turistický chodník k zrúcaninám Lietavského hradu, rozlohou druhého najväčšieho na Slovensku. Bohaté sú aj možnosti rekreácie v zimnej sezóne.

Múzeum dopravy je od roku 2014 najnovšou atrakciou Rajeckých Teplíc. Na jeho zriadenie boli využité zrekonštruované priestory priamo v budove železničnej stanice. Návštevníci tu majú možnosť vidieť ukážku historickej dopravnej kancelárie či model historického koľajiska, s ktorým sa môžu zahrať aj deti. Nechýba dvojrozmerný obrazový materiál, dobové uniformy, ale ani modely niekdajších motocyklov.