SEX NA PALUBE LIETADLA

22. december 2017
in Category: Travel Blog - Zahraničie
0 24234 81
SEX NA PALUBE LIETADLA

SEX NA PALUBE LIETADLA

„Ďakujeme, že ste leteli s našou leteckou spoločnosťou a blahoželáme páru pasažierov, ktorý si užíval sex na toaletách počas letu.“ Takéto prianie zaznelo po pristátí lietadla spoločnosti Norwegian Air Shuttle letiaceho z Paríža do Štokholmu. Ironická gratulácia bola smerovaná páru, ktorý sa „pozabával“ na palube Boeingu. „Samozrejme chápeme, že Paríž je mestom lásky, na druhej strane však očakávame, že si cestujúci na palube niečo takéto odpustia,“ uviedol Geir Steiro, hovorca leteckej spoločnosti.

Tu všetko dopadlo iba škodoradostnými pohľadmi pasažierov, ktorí si „neužili“ a možno malým červenaním sa inkriminovaného páru. Lenže sex na palube počas letu môže mať oveľa horšiu dohru.

Kanadská dvojica za niečo podobného dokonca dostala polročný podmienečný trest. V putách skončili hneď, ako lietadlo spoločnosti Air Canada pristálo v Halifaxe.

Sexom počas letu na toaletách si ale napríklad celkom slušne privyrobila letuška, ktorá za dva roky popri svojom plate týmto spôsobom získala ďalších približne 650 000 libier (po prepočítaní viac ako trištvrte milióna EUR). Pri vyšetrovaní priznala, že k svojmu biznisu využívala najmä zámožnejšiu klientelu zaoceánskych letovmedzi USA a Perzským zálivom. Podľa Saudskoarabského denníka Al Sada bola dotyčná žena, ktorá pracovala pre jednu z leteckých společnosti na Strednom východe, okamžite prepustená a deportovaná.

Ale nie je to len o sexe s pasažiermi. Letušky v japonských aerolíniách sa vraj kvôli klesajúcim mzdám uchyľovali k sexu s pilotmi a dostávali za to pravidelné príplatky. Za 90 minút 350 – 550 EUR. Jedna z letušiek pre japonský denník Tokyo Reporter uviedla, že časť zo zisku musela odovzdávať svojej nadriadenej – vedúcej palubného personálu, ktorá fungovala ako „pasáčka“.