TRAVEL CHANNEL UŽ V PREDPLATENÝCH SATELITNÝCH BALÍKOCH NENÁJDETE

13. január 2018
in Category: Travel Blog - Slovensko
0 66874 84
TRAVEL CHANNEL UŽ V PREDPLATENÝCH SATELITNÝCH BALÍKOCH NENÁJDETE

TRAVEL CHANNEL UŽ V PREDPLATENÝCH SATELITNÝCH BALÍKOCH NENÁJDETE

Bez ospravedlnenia a finančnej kompenzácie zmizol z ponuky predplatených televíznych staníc operátorov Skylink a Magio jeden z najlepších dokumentárnych cestopisných programov.

V týždni častých telefonátov od nespokojných zákazníkov sme sa snažili vysvetliť, že Travel Channel Slovakia je iba tvorcom televíznych relácií pre Travel Channel International, a že aj u nás  bol pri vyberaní balíka programov prevádzkovateľa česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink najdôležitejším.

Vysvetlením zo strany satelitných operátorov je, že sa M7 Group s vysielateľom programu americkou spoločnosťou Scripps Networks Interactive (SNI) nedohodol na pokračovaní ďalšej distribúcie dokumentárnej televíznej stanice zameranej na cestovanie.

Travel Channel bol však svojou tematikou relácií v porovnaní s dokumentárnými televíznymi  stanicami Discovery, National Geographic, Viasat Explorer alebo Spectrum úplne špecifický. ReláciHľadáme bývanie v zahraničí je svojím spôsobom jedinečná a máte v nej možnosť spoznať skutočnosť o  predražených bratislavských nehnuteľnostiach v porovnaní cien bytov a domov po celom svete. Často sa stávalo, že vila na pláži v Karibiku alebo na ostrovoch v Tichomorí s rozlohou nad 250 metrov štvorcových a bazénom v tropickej záhrade bola lacnejšia ako dvojizbový byt v Petržalke.

Komu toto mohlo prekážať…? Relácia o hľadaní bývania v metropolách Európy, sveta alebo na exotických ostrovoch bola ťažnou a tvorila 25 - 40 % vysielacieho času dňa. Novozaradené programy z prostredia klasickej hudby alebo gastronómie ju nikdy nenahradia.