ANIMÁTOR VOĽNÉHO ČASU VS. MATURITA HROU…

2. december 2016
in Category: Travel Blog - Slovensko
0 15075 65

ANIMÁTOR VOĽNÉHO ČASU VS. MATURITA HROU…

Maturitný odbor v “zábavnom priemysle” odvetvia cestovného ruchu na Slovensku končí. Rovnako nie je možné, aby trojkárov a štvorkárov prijali na gymnáziá. Robert Fico zvolal predsedov samosprávnych krajov, aby na pracovnom obede okrem iného riešili budúcnosť niektorých stredných škôl.

Tŕňom v oku bol aj novovzniknutý študijný odbor animátor voľného času z väčšej časti súvisiaci s voľnočasovými aktivitami v cestovnom ruchu. Ten však nezaručuje komunikáciu v piatich svetových jazykoch, na aké sme zvyknutí v rámci dovoleniek vo väčšine prímorských hotelových rezortov.

Absolvent sa podľa ponuky stredných škôl stáva kvalifikovaným a tvorivým pracovníkom, ktorý projektuje, pripravuje, usmerňuje a organizuje voľný čas vo výchovných, vzdelávacích a kultúrnych zariadeniach a inštitúciách. Ďalej v oblasti ubytovania a zábavy, kúpeľných strediskách, cestovných kanceláriách, prázdninových alebo dovolenkových centrách a kluboch.

V prípade, že sa absolventi chcú uplatniť v sprievodcovských službách alebo v manažmente cestovného ruchu, musia podstúpiť ďalšie odborné vzdelávanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>