BRATISLAVSKÝ AUTOSALÓN V ZNAMENÍ SUVéčok

30. apríl 2019
in Category: Travel Blog - Slovensko
0 32411 195
BRATISLAVSKÝ AUTOSALÓN V ZNAMENÍ SUVéčok

BRATISLAVSKÝ AUTOSALÓN V ZNAMENÍ SUVéčok

XXIX. ročník bratislavského autosalónu priniesol predovšetkým novinky pre vodičov na krátke trate. Milovníci väčších rodinných áut budú pravdepodobne sklamaní, pretože tie najväčšie „kombíčka“ akosi začali miznúť z trhu. S nálepkou AUTO ROKA 2019 v Slovenskej republike nájdete stáť v expozícii Peugeotu model 508 SW. Objem batožinového priestoru by síce mohol byť väčší pre nás, ktorí chodíme na nákupy s kočíkom a dovolenky autom, no dizajnom určite nahradí najkrajšie kombíčko poslednej päťročnice Hyundai i40.

i40-ka, ktorá bola aj najspoľahlivejším autom svojej kategórie a v parametroch mu nebola schopná konkurovať žiadna európska a ani japonská značka, nemá za seba náhradu. Rovnako už nenájdete nástupcov Kie Optima a ani Renaultu Talisman. Renault dnes predstavil športový elektroautomobil Trezor, v ktorom by ste sa mohli v Bratislave voziť okrem obchvatu asi iba po Rožňavskej a Pražskej ulici.

Tento ročník autosalónu prekvitá množstvom SUVéčok a crossoverov. Takmer všetky značky predvádzajú hybridné a elektrické automobily, veď čo im iné ostáva, keď Európska únia nekompromisne diktuje čísla a limity… Už len aby tie elektrárne v Bratislave začali stavať a státisíce zásuviek na dobíjanie pri každom parkovacom mieste a stĺpe.