BUDE NAOZAJ POSLEDNOU MOŽNOSŤOU UNIKNÚŤ K MORU AUTOM?

17. január 2021
in Category: Travel Blog - Slovensko, Travel Blog - Zahraničie
0 145678 216
BUDE NAOZAJ POSLEDNOU MOŽNOSŤOU UNIKNÚŤ K MORU AUTOM?

BUDE NAOZAJ POSLEDNOU MOŽNOSŤOU UNIKNÚŤ K MORU AUTOM?

* Namiesto cestovania testovanie.

* Nejednotnosť opatrení krajín Európy.

* Každý štát na hraniciach iné podmienky na prejazd autom.

* Rušenie leteckých liniek a zavádzanie opatrení na letiskách v poslednej chvíli.

* Navýšenie ceny poistenia insolventnosti pre cestovky, ktoré sú na lopatkách.

To zďaleka nie je všetko, čo skomplikovalo plánovanie dovoleniek čo i len v krátkom predstihu. Bude do najbližšieho leta naozaj posledná možnosť „slobodne“ uniknúť?

Podľa priebehu udalostí roku 2020 a Slovákom nie celkom jasných bodov Agendy 2030 tomu všetko nasvedčuje. Aktuálne dianie na pandemickej scéne a globálny informačný chaos nie je náhodný. V prípade, že ste si doteraz tvorili úsudok o súčasnej situácii iba z večerného spravodajstva, skúste pravdu nájsť v skladačke faktov, oficiálnych informácií a štatistík WHO, EP, WEF alebo výpovedí vedcov s Nobelovou cenou. Aj keď sú to veci verejné, sú v tieni informácií predkladaných mainstreamovými médiami.

Situácia je naozaj vážna, no nie v zmysle prednášok tlačových konferencií našich politikov

Aj keď prvé testovanie poslušnosti národa koncom minulého roka dopadlo na jednotku, držanie ľudí v neistote pokračuje. Prechod cez väčšinu štátnych hraníc je možný iba s časovo obmedzeným negatívnym PCR testom. Za medzinárodnú verziu kvôli bezproblémovému prejazdu bolo nutné priplatiť si 20 EUR. Stále viac sa začína skloňovať vakcinačný pas a očkovanie proti Covidu začalo. Môžeme teda očakávať, že sa to stane podmienkou vstupu do niektorých krajín. „Ja verím, že aspoň krajiny Balkánu, ktorým sa ako-tak darí udržať si vlastnú identitu pred vplyvom diktatúry europarlamentu, sa nebudú hrnúť do týchto opatrení. Zároveň dúfam, že sa zopakujú tranzitné koridory cez Maďarsko, Srbsko a Bulharsko bez hrozby karantény nielen pre migrantov.“

Priebežne sme si zvykli na pravidelné špáranie v nose a hrdle, aj keď necestujeme nikam. Ako nutné zlo na uskutočnenie našej dovolenky sa budeme musieť v tomto obetovať. Po minuloročných viacerých superklamstvách premiéra Slovenskej republiky týkajúcich sa turizmu dúfam, že nejaký termín možnosti vycestovať k moru nájdeme. Bude to však musieť byť skôr, ako nám pred prázdninami odklepnú iba vybrané krajiny Európskej únie (hoci aj nebezpečnejšie ako tie, ktoré sa už pred druhou vlnou odkovidovali alebo liečia účinnými liekmi).

Juraj Trstenský