CESTOVNÉ PRÁVA PRI ZRUŠENÍ LETOV PRE KORONAVÍRUS

26. marec 2020
in Category: Travel Blog - Zahraničie
0 107710 167
CESTOVNÉ PRÁVA PRI ZRUŠENÍ LETOV PRE KORONAVÍRUS

CESTOVNÉ PRÁVA PRI ZRUŠENÍ LETOV PRE KORONAVÍRUS

Každý deň dochádza k hromadnému rušeniu letov, pretože nové prípady koronavírusu sa diagnostikujú na celom svete každý deň. Čo to znamená pre vaše cestovateľské plány?

Vaše práva môžu tiež závisieť od výberu leteckej spoločnosti a malej kópie vašej poistnej zmluvy – preto si ju pozorne prečítajte. Ak je váš let zrušený, letecká spoločnosť by mala ponúknuť vrátenie platby.

Letecké spoločnosti majú tiež povinnosť opatrne dostať cestujúcich domov, ak je spiatočný let zrušený, pokiaľ cestujúci neakceptuje vrátenie peňazí za spiatočnú cestu. Zorganizujú sa záchranné lety pre tých, ktorí sa snažia dostať domov z určitých miest po celom svete.

Môžu si cestujúci bezplatne prebookovať let? Mnoho leteckých spoločností vrátane British Airways, EasyJet a Virgin Atlantic v súčasnosti umožňuje cestujúcim bezplatne rezervovať lety.

Mnoho hotelov v uzatvorených oblastiach ponúka vrátenie peňazí alebo možnosť ich opätovného rezervovania.

Poisťovatelia hovoria zákazníkom, že by mali najprv požiadať svojho poskytovateľa dovolenky alebo leteckú spoločnosť o vrátenie peňazí. Aj keď sú letenky refundované, môžu vzniknúť ďalšie náklady na prenájom hotelovej izby či auta, ktoré cestovné poistenie môže kryť. Ľudia by si preto mali uchovávať všetky svoje cestovné faktúry a príjmové doklady, aby napomohli hladkému vybavovaniu reklamácií.