ĎALŠÍ KROK NA OBNOVU CESTOVNÉHO RUCHU MEDZI RUSKOM A GRÉCKOM

17. február 2021
in Category: Informácie o krajinách, Travel Blog - Zahraničie
0 90248 191
ĎALŠÍ KROK NA OBNOVU CESTOVNÉHO RUCHU MEDZI RUSKOM A GRÉCKOM

ĎALŠÍ KROK NA OBNOVU CESTOVNÉHO RUCHU MEDZI RUSKOM A GRÉCKOM

Ruský premiér Michail Mishustin podpísal dekrét, podľa ktorého budú môcť občania Grécka a Singapuru prichádzať do Ruska prostredníctvom kontrolných bodov na letiskách. Dokument bol zverejnený 16. februára a okamžite sa začal aktívne šíriť na sociálnych sieťach.

Obzvlášť potešení sú zástupcovia gréckej turistickej komunity, ktorá je čiastočne obmedzená incomingom z Európskej únie. Aktuálne sú pozvaní do Ruska s cieľom stretnutia sa s partnermi pred turistickou sezónou. „Vízum bude schválené okamžite,“ napísal na svojej stránke na Facebooku Dimitris Haritidis, výkonný riaditeľ spoločnosti TEZ TOUR v Grécku.

Letecká doprava medzi Ruskom a Gréckom bola oficiálne obnovená 8. februára 2021. Aeroflot lieta z Moskvy do Atén dvakrát týždenne a sú ohlásené aj lety niekoľkých leteckých spoločností. Letenky na jarné mesiace sa predávajú za cenu 15 000 rubľov. Pre ruských občanov však bola doteraz stanovená bezpečnostná kvóta. Do Grécka môže vstúpiť najviac 500 ľudí týždenne.

Odborníci však naznačujú, že k blížiacej sa letnej sezóne plánujú počet výrazne zvýšiť. Odstránenie bariéry zo strany Ruska je možné považovať za ďalší krok k postupnému obnoveniu výmeny turistov medzi krajinami.

Zástupcovia cestovného ruchu napriek tomu poznamenávajú, že v Grécku do 28. februára v súvislosti s pandémiou stále platia dočasné obmedzenia. O rozbehnutí cestovného ruchu do štandardných čísel bude možné diskutovať až po úplnom zrušení epidemiologických opatrení.

,