ĎALŠÍ Z PREŠĽAPOV V TESTOVACOM BIZNISE, TENTORAZ PO PRÍCHODE Z CHORVÁTSKA

ĎALŠÍ Z PREŠĽAPOV V TESTOVACOM BIZNISE, TENTORAZ PO PRÍCHODE Z CHORVÁTSKA

ĎALŠÍ Z PREŠĽAPOV V TESTOVACOM BIZNISE, TENTORAZ PO PRÍCHODE Z CHORVÁTSKA

Po zverejnení prvého príspevku zo skúseností testovaných ľudí naše redakčné telefóny dostali zabrať. Nasledovali desiatky stretnutí s ľuďmi, ktorí ma presvedčili o tom, že nejasnosti alebo podvody v testovaní na Slovensku sú celkom bežné. Svojím vyjadrením: „Žiaľ môžu byť aj prípady falošne pozitívnych prípadov, keď sa testuje, už sme zaznamenali naozaj, že viacero,“ potvrdil problém aj minister zdravotníctva Marek Krajčí na jednej zo svojich tlačových brífingov. Bolo to dokonca odvysielané v novinách televízie JOJ dňa 23. 8. 2020.

Poďme ale k veci. Testovací biznis je v plnom prúde a napomáhajú tomu aj nariadenia zamestnávateľov v rôznych podobách skrátených karantén, povinnosti nechať sa testovať po príchode zo zelených krajín, vyplňovania dotazníkov pred dovolenkou na Slovensku a po návrate z nej druhej verzie dotazníku v podobe výsluchu.

Toto sa dotklo aj panej na vyššej manažérskej pozícii, ktorá sa vrátila z Chorvátska. Nechcela robiť zlú krv medzi kolegami, ktorí o jej rodinnej dovolenke vedeli, ostala teda pár dní doma a hneď po návrate sa objednala na testy.

„Bol začiatok augusta, vtedy ešte nestáli rady na odberových miestach ako v tomto období, mala som prísť na druhý deň o jednej poobede,“ vysvetľuje nám. Nebolo by na tom nič zlé, keby mi v ten deň ráno približne o deviatej hodine neprišla SMS-ka. „Negatívny výsledok testu som dostala o štyri hodiny skôr, ako urobený odber.“

K tomuto príbehu určite nie je čo dodať. Zlyhal pravdepodobne ľudský faktor, aj keď laboratóriá zámenu vzoriek alebo chybu v logistike evidencie nepripúšťajú. V ďalšej časti, ktorú v redakcii Covid Travel pripravujeme, sa dozviete, ako sa dá nabaliť, keď niekoho „označia“ pozitívnym výsledkom testu na Covid – 19 (na poškodenú osobu v prípade záujmu poskytneme kontakt mainstreamovým médiám, ak bude v ich záujme odvysielať serióznu a hlavne pravdivú reportáž).