DJERBA

26. september 2014
in Category: Informácie o krajinách
0 2062 12

DJERBA

V srdci Stredozemného mora okúzľuje ostrov Djerba svojou jedinečnou atmosférou prameniacou z jednoduchosti a pohody. Táto destinácia je dnes už pohodlne dostupná vďaka atraktívnemu medzinárodnému letisku, renovovaným diaľniciam a mnohým hotelom najvyššej kategórie. Ostrov je známy svojou špecialitou – thalassoterapiou, celkovo má 12 stredísk, z ktorých sú niektoré najlepšími na svete. Ak zavítate na Djerbu, určite musíte navštíviť i Zarzis – nádherné kúpele s rozsiahlym palmovým hájom. S Djerbou sú spojené rímskou cestou (bola postavená ešte v staroveku). Djerba, to je ostrov pokoja, príjemnej klímy a pláží s bielym pieskom. Uprostred sú dve dedinky – Hara Kébira a Hara Ségira, ktoré poukazujú na prítomnosť židovskej komunity.

Židovská komunita tu žila už v staroveku v dokonalej harmónii s ostatnými obyvateľmi ostrova. Remeselná výroba tohto kraja má svoje korene kdesi v hlboko v Stredomorí. Hotely v Djerbe a Zarise, inšpirované tradičnými hotelmi Menzely s nádherou arabských a anadalúzskych palácov, súťažia v luxuse a originalite. Od 5-hviezdičkového hotela až k prázdninovému klubovému hotelu ponúka tento kraj široký výber kvalitného ubytovania. Od golfu k tenisu, od jazdy na koni k podmorskému potápaniu, od bowlingu ku kasínu, od kultúrnych festivalov k prechádzkam v palmových hájoch, v hre je široká škála mnohých rôznych aktivít.

Vydajte sa s rybármi zo Zarzisu na lov morských húb. Chcete si urobiť výlet ultraľahkým lietadlom? Môžete si prehliadnuť susedný palmový háj v Lella Hadria. Dávate radšej prednosť golfu? Úžasný Djerba Golf Club má k dispozícii tri 9-jamkové ihriská kombinovateľné podľa želania aj podľa toho, na akej úrovni hráte. Komplex Djerba Explore vás zase nadchne svojou farmou so 400 krokodílmi. Svoj hlad po kultúre utíšite návštevou múzea Lall Hadria, ktoré vás prevedie od Perzie cez Tunisko až do Timbuktu, naprieč tisícročím umenia a dejín.