EGYPT SPRÍSŇUJE OPATRENIA V BOJI PROTI KORONAVÍRUSU

20. august 2020
in Category: Informácie o krajinách, Travel Blog - Zahraničie, Travel news
0 38674 199
EGYPT SPRÍSŇUJE OPATRENIA V BOJI PROTI KORONAVÍRUSU

EGYPT SPRÍSŇUJE OPATRENIA V BOJI PROTI KORONAVÍRUSU

Reakcia egyptskej vlády na stúpajúce čísla prípadov v Európe na seba nenechala dlho čakať. Nakoniec nie je to tak dávno, čo do krajiny priniesli koronavírus práve dovolenkári zo západnej Európy. Turistov určite nepoteší vyhlásenie egyptského premiéra Mostafu Madboulyho, ktorý informoval, že od 1. septembra 2020 budú musieť všetci ľudia prichádzajúci do Egypta predložiť negatívny výsledok PCR testu na Covid-19. Ten by mal byť vykonaný najskôr 72 hodín pred odletom do tejto krajiny. Madbouly uviedol, že rozhodnutie požadovať test od všetkých cestujúcich prišlo kvôli rastúcim infekciám v niektorých krajinách.

„Chceme zaistiť zdravie osôb prichádzajúcich do krajiny a egyptských občanov; preto sme sa dohodli, že každý cestujúci prichádzajúci do krajiny by mal byť testovaný, “ uviedol.

Zahraniční turisti majú v súčasnosti povolený vstup iba do troch pobrežných egyptských oblastí s najnižšou mierou infekcie koronavírusov v krajine – južný Sinaj, Červené more a Matrouh. Vláda doteraz povolila okolo 600 hotelov, ktoré splnili bezpečnostné protokoly, aby sa znovu otvorili so zníženou obsadenosťou 50 percent v snahe oživiť kľúčové odvetvie cestovného ruchu v krajine, ktoré bolo tvrdo zasiahnuté vírusovými obmedzeniami. Od obnovenia aktívneho cestovného ruchu v Egypte 1. júla navštívilo Hurghadu a Sharm el Sheikh viac ako 100 000 turistov. Podľa ministerstva turisti prichádzajú hlavne z Bieloruska, Ukrajiny, Švajčiarska, Maďarska a Srbska.