Klokaní ostrov (Kangaroo Island) predstavuje s rozlohou 4405 km2 a dĺžkou 145 km tretí najväčší ostrov Austrálie hneď po Tasmánii a Melville. Tento preslávený rekreačný raj datuje svoje osídlenie už od praveku, dnes je však osídlený len veľmi riedko. Žije tu viac ako milión oviec predovšetkým plemena Merino, ktoré slúžia na obživu. Ďalej tu obyvateľom ako zdroj obživy slúži chov ustríc, sladkovodných rakov, výroba olivového oleja, ale aj destilácia eukalyptového oleja. Priemerná teplota Klokanieho ostrova sa pohybuje medzi 11,4 – 19,1 °C. V letnom období teplota nevystúpi nad 35 °C. Čo sa týka pobrežia, to je veľmi rozmanité na rozdiel od suchého vnútrozemia. Celý ostrov je návštevníkmi vyhľadávaný najmä pre takúto prírodnú rozmanitosť, piesočné pláže i azúrové more či rôznorodé skalné útvary.
Najväčším mestom na Kangaroo Islande je Kingscote, centrum administratívy. Za návštevu tu stojí Hope Cottage Museum alebo maják Cape Borda Lighthouse z roku 1858. Veľké lákadlo predstavuje i Little Sahara – 15-kilometrová oblasť s dunami bieleho piesku, leží medzi zálivmi Seal Bay a Vivonne Bay. Až jednu tretinu ostrova zaberajú národné parky a chránené rezervácie (celkovo 18), kde žijú klokany, vtákopysky či tučniaky, ornitologická stanica je situovaná v blízkosti Pelican Bay.
Známym je park Cape Gantheauma Conservation Park s najväčším jazerom ostrova Murrays Lagoon, tiež Seal Bay Conservation Park – tretia najväčšia kolónia tuleňov šedých v Austrálii, no a Flinders Chase National Park, ktorý sa v roku 1919 stal národným parkom, predstavuje zároveň najväčší park Južnej Austrálie. Obľúbenými mestečkami ostrova sú American River – rybárska osada, kde sa dajú kŕmiť pelikány, Kingscote, Parndana, Cygnet River s najhonosnejšími ubytovacími zariadeniami na ostrove alebo Rocky River. Zaujímavým je Hope Cottage Folk Museum – múzeum prvých osadníkov alebo Admirals Arch, kde sa na skalách zvyknú vyhrievať tulene austrálske.