Najväčším a zároveň hlavným mestom Bahrajnu je Manama. Dnes v tomto meste žije okolo 155 000 ľudí, a teda toto číslo predstavuje približne štvrtinu všetkých obyvateľov Bahrajnu. Znázorňuje tiež významné obchodné centrum v Perzskom zálive a ústredný bod bahrajnskej ekonomiky. Niekoľko nadnárodných spoločností má svoje kancelárie buď priamo v tomto meste, alebo v jeho okolí. Prioritnými sú i finančné služby, nájdeme tu viac ako 200 finančných inštitúcií a bánk. Manama sa vyznačuje suchým podnebím, extrémnymi klimatickými podmienkami – s letnými teplotami okolo 48 ° C a v zime okolo 8 ° C. Veľmi príjemným obdobím je jeseň, keď vyššie teploty zmierňuje vánok.
Navštevovanou pamiatkou Manamy je mešita Al-Fateh – jedna z najväčších mešít na svete, kam sa zmestí až okolo 7000 veriacich. Znázorňuje jednu z najväčších turistických atrakcií v Bahrajne. Inou atrakciou je slávny osamelý strom života 30 km južne od Manamy uprostred suchej púšte. Vedci skúmali, ako je možné, že rastie práve na takom mieste a prišli na to, že v skutočnosti sú všetky podzemné zdroje vody okolo stromu kontaminované soľou, čo naznačuje, že môže byť v zmutovaný a soľ mu vôbec neprekáža. Oplatí sa tiež navštíviť Bahrain Fort, v arabčine známu ako Qalat Al Bahrain, ktorá bola v roku 2005 zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Vystavali ju na mieste osady Dilum okolo 3000 rokov p. n. l. Nedávno prešla renováciou a aj v noci je krásne osvetlená, teda slúži ako vynikajúca ukážka pestrých starovekých bahrajnských dejín. V roku 2008 bolo otvorené i múzeum Bahrain Fort, kde sa prvá budova skladá z výstavnej sály a školiacej miestnosti, zatiaľ čo druhá je tvorená konferenčnou sálou, kaviarňou s výhľadom na more, kanceláriami či ubytovňou pre archeológov. Barbar Temple zasa predstavuje archeologickú lokalitu v obci Barbar. Boli tam objavené tri chrámy, najstarší je z roku 3000 p. n. l. Tieto chrámy boli vystavané s cieľom uctievania bohov, pretože obsahujú dva oltáre a vyviera tu tiež prírodný vodný prameň.