NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (34) – IRÁN – ZA VÔŇOU PERZIE

9. december 2015
in Category: Informácie o krajinách, Poznávacie zájazdy
0 19412 50
NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (34) – IRÁN – ZA VÔŇOU PERZIE

NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (34) – IRÁN – ZA VÔŇOU PERZIE

CK Svet – Irán

Termín: 4. – 16. 3. 2016

Cestovná kancelária Svet pre vás pripravila 13-dňový poznávací zájazd leteckou dopravou do Iránu. Cena zájazdu: 1 875 eur/osoba, last minute do 24. 12. – 1 706,25 eur/osoba.

Cena zahŕňa: medzinárodnú leteckú dopravu, transfer Bratislava – letisko – Bratislava,  vlastný klimatizovaný mikrobus. Ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami, 1x večera. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu. Vstupy do pamiatok podľa programu. Bakšišné pre nosičov, prepitné v hoteloch a reštauráciách.

Cena nezahŕňa: príplatok za jednolôžkovú izbu (199 eur), komplexné cestovné poistenie.

Povinné príplatky: servisné poplatky – 270 eur. Vstupné víza do Iránu – 70 eur (vrátane pozývacieho listu) – pozor, pas nesmie obsahovať izraelskú pečiatku. Prepitné pre vodiča a miestneho sprievodcu 50 USD (platba na mieste).

Program zájazdu:

1. – 2. deň: Na severe Iránu v Tabrize navštívime ako prvú Modrú mešitiu, park Golestan – jedinečný bazár s úzkymi uličkami a množstvom ľudí – i Azerbajdžanské múzeum. Popoludní návšteva Kandowau – svet tufu s vyhĺbeným jaskynným mestečkom.

3. – 4. deň: V týchto dňoch navštívime Sarein a miestne vulkanické kúpele. Ďalej uvidíte mesto Astara na pobreží Kaspického mora a na záver Masuleh – mesto umelcov.

5. – 6. deň: V Teheráne nás čaká návšteva palácového komplexu Golestan, múzeum skla a keramiky, vyhliadka z vrcholu Tochal, kam sa dostaneme lanovkou a večera v tradičnej reštaurácii s miestnymi špecialitami.

7. – 8. deň: Ďalej bude nasledovať zastávka v Abyaneh, na námestí Naghsh-e-Jahan, návšteva medeného a zlatého bazára.

9. – 10. deň: Vyberieme sa do Parsegady – hlavného mesta starobylej Perzie, ďalej nás bude čakať palác Apadana so zachovanými pôvodnými príbytkami obyvateľov. V Yazde zas uvidíme Vežu ticha, továreň na výrobu henny a Chrám ohňa. Na záver čas na prechádzku dlhými uličkami starého mesta.

11. – 12. deň: Vyberieme sa do Širazu – mesta básnikov, záhrad, slávikov a kvetov, potom do mešity Nasiromolk s prekrásnou mozaikovou výzdobou. Nebude chýbať ani Záhrada Jahan Nama a komplex Zaineh s mešitou a bazárom. Rozlúčková šálka čaju na terase pri Bráne koránu, návrat domov.