NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (47) – KUBA, LUXUSNÁ JAZDA STRATENÝM RAJOM

16. marec 2016
in Category: Informácie o krajinách, Poznávacie zájazdy
0 26138 64
NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (47) – KUBA, LUXUSNÁ JAZDA STRATENÝM RAJOM

NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (47) – KUBA, LUXUSNÁ JAZDA STRATENÝM RAJOM

CK Svet – Kuba

Termín: 23. 4. -  4. 5.  2016

Cestovná kancelária Svet pre vás pripravila 12-dňový poznávací zájazd leteckou dopravou na Kubu. Cena zájazdu: 1 830 eur/osoba.

Cena zahŕňa: medzinárodnú leteckú dopravu, transfer BA – letisko – BA. Dopravu vlastným klimatizovaným mikrobusom, hodinovú jazdu na amerických veteránoch, plavbu v Lagúne pokladov. Ubytovanie v kvalitných 4* hoteloch počas celého pobytu: polpenzia v Havane, obedy počas všetkých výletov poznávacej časti, all inclusive služby v Trinidade, na Cayo Santa Maria aj na Varadere. Slovensky hovoriaci sprievodca počas poznávacej časti, anglicky/slovensky hovoriaci delegát počas pobytu pri mori. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu.

Cena nezahŕňa: príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK), prepitné.

Povinné doplatky: servisné poplatky 530 eur. Miestna odletová taxa 25 CUC (cca 20 eur). Vstupná turistická karta 22 eur.

Program zájazdu:

1. a 2. deň: po odlete z Európy pristátie v Karibiku, presun do provincie Pinar del Rio, ktorá prekvitá vďaka tabakovému priemyslu. Exkurzia do tabakovej továrne,  možnosť výhodného nákupu. Výlet do údolia Viňales, ktoré je obklopené mogotami – špecifickými prírodnými útvarmi v tvare homole. Zastávka na vyhliadke Los Jasmines, plavba na starodávnych člnkoch podzemnou riekou jaskyne Cueva del Indio. Návrat do Havany vo večerných hodinách.

3. deň: prehliadka hlavného mesta Kuby. Viac ako 500-ročná história vyformovala z Havany jedno z najväčších multikultúrnych centier Latinskej Ameriky. Večer možnosť návštevy presláveného havanského kabaretu (fakultatívne).

4. deň: smer – karibské pobrežie. Zastávka v Lagúne pokladov – plavba loďou, prehliadka repliky pôvodnej indiánskej dediny a návšteva krokodílej farmy. Ubytovanie v all-inclusive hoteli na pláži.

5. – 6. deň: navštívime miestne múzeum, prejdeme sa romantickými uličkami bez jediného auta – iba s konskými povozmi a pouličnými hráčmi domina. V La Cancanchara ochutnáme lahodný koktejl z cukrovej trstiny z miestnych plantáží v údolí Valle de los Ingenios. Nenecháme si však ujsť ani legendárne Varadero. Uvítací koktejl a ubytovanie v all inclusive hoteli. Oddych na bieloskvúcich plážach.

7. – 10. deň: zaslúžený oddych vo Varadere. Servis all inclusive hotela ponúka nielen najkvalitnejší kubánsky rum, osviežujúce mojito či ľadové cuba libre, ale aj bohate aktivity – hodiny salsy, večerné show, kurz španielčiny, potápanie, plávanie s delfínmi a ešte omnoho viac.

11. – 12. deň: rozlúčkové dopoludnie na pláži. Presun na letisko, posledná možnosť nákupov v duty free shope. Odlet a návrat domov.