OBDOBIE NAJVYŠŠÍCH ZLIAV VO FIRST MINUTE PREDAJI JE ÚSPEŠNE ZA NAMI

28. február 2017
in Category: Travel Blog - Slovensko
0 28223 83
OBDOBIE NAJVYŠŠÍCH ZLIAV VO FIRST MINUTE PREDAJI JE ÚSPEŠNE ZA NAMI

OBDOBIE NAJVYŠŠÍCH ZLIAV VO FIRST MINUTE PREDAJI JE ÚSPEŠNE ZA NAMI

Analýza cestovateľských aktivít Slovákov v minulom roku a predaj dovoleniek v prvých first minute akciách potvrdili, ktorým smerom sa ďalšia dovolenková sezóna bude uberať.

Rekordné čísla nielen turistov zo Slovenskej a Českej republiky zaznamenalo Grécko, Čierna Hora, Bulharsko alebo Dominikánska republika. Do plusu sa postupne dostáva aj Tunisko a Egypt, za čo, samozrejme, môže aj presun teroristických útokov zo severnej Afriky do západnej Európy a Turecka.

Vďaka tomuto stavu v kombinácii s dostupnosťou lacných leteniek sme zaznamenali zvýšený počet dovolenkárov, ktorí po prvýkrát navštívili exotické krajiny. Aj tento rok bude v kurze Kuba, Mexiko, Srí Lanka, Malajzia, Filipíny, Spojené arabské emiráty a Omán.

Veľtrhy cestovného ruchu na Slovensku sa pomaly stali prežitkom, kde až 80 % miestnych a práve tých najznámejších cestovných kancelárií prezentáciu touto predraženou a neefektívnou formou postupne vzdalo. Kontrolu nad výstaviskom prevzali české cestovné kancelárie, a to v produktoch celého spektra cenových relácií. Získavajú pre seba slovenských klientov od najdrahších leteckých dovoleniek a poznávacích zájazdov po tie najlacnejšie klubové dovolenky v kempoch Stredomoria autobusom alebo pobytmi pre seniorov mimo hlavnej sezóny.

Klesajúcu úroveň služieb v Inchebe počas nášho najväčšieho medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave registrujú novinári, odborná verejnosť a aj návštevníci.