PRI CESTOVANÍ SI SLOVÁCI POTRPIA NAJMÄ NA KVALITU A SPOĽAHLIVOSŤ

28. august 2015
in Category: Travel Blog - Slovensko
0 10029 39
PRI CESTOVANÍ SI SLOVÁCI POTRPIA NAJMÄ NA KVALITU A SPOĽAHLIVOSŤ

PRI CESTOVANÍ SI SLOVÁCI POTRPIA NAJMÄ NA KVALITU A SPOĽAHLIVOSŤ

Z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnil autobusový dopravca Slovak Lines v dňoch 27. až 31. júna na vzorke 2 230 respondentov, vyplýva, že každý tretí Slovák požaduje hlavne dochvíľnu spoľahlivú dopravu.

Až 36,44 % opýtaných totiž volá po dodržiavaní cestovného poriadku, odchodov a príchodov autobusových spojov. Viac ako pätina (21,33 %) chce neustále zlepšovať služby, požaduje najmä wifi pripojenie a dennú tlač. Možnosť využívať zľavy a akciové ponuky chce 14,22 % ľudí. Podľa cestujúcich je menej naliehavá úroveň informačných služieb ako cestovné poriadky na zastávkach, označenie vozidiel (9,33 %), vystupovanie a správanie vodičov (8,46 %), poriadok a čistota v autobusoch (8,44 %) či ustrojenie vodičov (1,78 %).
Generálny riaditeľ autobusového dopravcu Slovak Lines Peter Sádovský volanie zákazníkov po zvyšovaní kvality cestovania víta: „Je prirodzené, že ľudia požadujú pri cestovaní maximálne pohodlie. Denná tlač, bezplatné internetové pripojenie a občerstvenie zdarma sú dnes na mnohých našich linkách samozrejmosťou. Stále však pracujeme na nových službách, ktoré ponúkneme ľuďom.“
Autobusový dopravca len prednedávnom ohlásil novinku. Vo svojich spojoch z Bratislavy do Viedne ponúka lístky už od jedného eura. Po dohode s rakúskou stranou zákazníkom tiež umožňuje využiť cestovný lístok do Viedne, ktorý v hlavnom meste Rakúska platí aj ako bezplatné MHD.