SLOVENSKO – POHOSTINNÉ SRDCE EURÓPY

31. december 2014
in Category: Informácie o krajinách
0 114847 100

SLOVENSKO – POHOSTINNÉ SRDCE EURÓPY

Ani tvár sochy Ježiša Krista v brazílskom Riu neostala chladnou pri pohľade na krásy malej stredoeurópskej krajinky v najnovšom filme z produkcie Travel Channel Slovakia venovanému Slovensku.

Východné Slovensko nie sú len Vysoké Tary, Košice či pálenka. Za množstvom pamiatok v odľahlých dedinkách a jedinečnou prírodnou rezerváciou Pieniny k nám chodia státisíce turistov ročne, ktorí to nemajú len “cestou” z Viedne do Budapešti. Predstavíme vám hrad v Starej Ľubovni, Uličku Johna Lennona a skupiny Beatles v Bardejove, drevený kostolík postavený bez jediného klinca a fabriku na pálenie slovenskej whisky. Prejdeme si z pohľadu zahraničných turistov najznámejšie podujatie Vysokých Tatier s vysokou dávkou recesie a zábavy.

Stredné Slovensko nie sú len salaše a ovečky. Zavedieme vás do najstaršej osady Lietavského panstva, pozrieme si unikátne maľované dreveničky v Čičmanoch, svetovo známy vyrezávaný betlehem a najmladšie múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach. Pri unikátnom prameni s liečivou vodou stojí aj najluxusnejšie zariadený hotel Slovenska.

Južné Slovensko nie sú len marhule a nápisy v maďarčine. Málokto vie, že sa tu darí takmer dvojmetrovým africkým sumcom. V oáze pokoja, kam môžete uniknúť pred stresom okolitého sveta neďaleko najjužnejšie položenej obce Slovenska, nájdete aj najväčší krytý bazén s termálnou vodou a atrakciami.

Najatraktívnejšie bratislavské podujatie spojené s kráľovskou korunováciou a pasovaním najvýznamnejších predstaviteľov šľachty pripomínajúce Benátsky karneval každým rokom víta návštevníkov z celého sveta. Od roku 2003 sa každoročne koná v štvrtý júnový víkend a približuje históriu Bratislavy v tom najslávnejšom období. Dovolenkujte s nami na Slovensku.