TESTOVACIA FRAŠKA PO PRÍCHODE Z GRÉCKA

TESTOVACIA FRAŠKA PO PRÍCHODE Z GRÉCKA

TESTOVACIA FRAŠKA PO PRÍCHODE Z GRÉCKA

Predstavte si, že ste včera prileteli z dovolenky na gréckom ostrove a dnes máte termín na testy v nemocnici Kramáre. Pri objednávaní na testovanie covidu od vás bez ohľadu na GDPR vytiahli všetky podstatné údaje vrátane rodného čísla. Dostavíte sa teda na určenú hodinu na odberné miesto, kde k vám pristúpi zdravotník vo všetkých tých ochranných pomôckach podľa predpisov. Termín vám určil Medirex, ktorý priamo spolupracuje s Úradom verejného zdravotníctva SR, predpokladáte teda, že keď je odberné miesto takmer bez ľudí, všetko pôjde bez problémov. Začnete komunikáciu:

„Dobrý deň, ja som pán XY, a som objednaný na covid testy.“

A zdravotník vám na to odpovie: „Ale veď my sme už dnes vašu vzorku odobrali…“

Prichádza ŠOK, aj keď by v našej krajine bolo skôr prekvapujúce, keby niečo fungovalo tak, ako má. O tom, čo z toho vyplýva, si vytvorte úsudok sami. Od prvej vlny, v ktorej doktori nakazili pacientov po zatajení lyžovačky v Alpách, výmeny vzoriek a chaose na krízových telefónnych linkách, sa týchto extrémov nazbieralo naozaj dosť. Žiadny však priamo nesúvisel s cestovaním do bezpečnejších krajín ako je Slovensko, aj keď ich eurobiznismeni označil červenou. Medializovaná kampaň prichádzajúcej druhej vlny je však naozajstný problém. V prvej vlne bol rizikový človek s teplotou alebo vracajúci sa zo zahraničia. Firmy predávajúce digitálne rýchloteplomery, predražené snímače tváre s meračmi teploty alebo dezinfekčné zariadenia sa už nabalili. V najnovšej verzii vám už iba oznámia, že ste pozitívny, aj keď ste bez teploty, akýchkoľvek príznakov a podľa skúsenosti z tohto týždňa vzorka mohla patriť niekomu úplne inému.

V prípade záujmu poskytneme kontakt na pána XY mainstreamovým médiám, ak by mali záujem odvysielať serióznu reportáž. Redakcia Travel Channel Slovakia, sekcia: Covid Travel :-)