VÝHODA VÝBERU DOVOLENKY V CESTOVNEJ AGENTÚRE

11. september 2015
in Category: Travel Blog - Slovensko
0 43178 55
VÝHODA VÝBERU DOVOLENKY V CESTOVNEJ AGENTÚRE

VÝHODA VÝBERU DOVOLENKY V CESTOVNEJ AGENTÚRE

Cestovné agentúry sú autorizovanými predajcami cestovných kancelárií a výhody pri výbere dovolenky práve v nich doteraz nie sú jasné väčšine populácie. Že ich prevádzka nie je vôbec jednoduchá, je úplne prirodzené, robia tú najzložitejšiu prácu aj v najbiednejších regiónoch a mestečkách Slovenska, kde by poniektoré cestovné kancelárie sídliace len v krajských mestách nemali žiadnu šancu ponúkať svoje predražené produkty. Keďže okrem rovnakej zodpovednosti a zhodným cenám s cestovnými kanceláriami, u ktorých si dovolenku alebo poznávací zájazd vyberiete, majú ešte veľa ďalších výhod.

Prečo teda radšej navštíviť cestovnú agentúru?

1. (Širší záber destinácií) v CA ponúkajú sortiment niekoľkých desiatok cestovných kancelárií, tunajších aj zahraničných, špecialistov na letné aj zimné dovolenky. Všeobecný prehľad je veľké plus, a preto budete mať väčšiu možnosť výberu ako v cestovnej kancelárii, ktorá sa snaží presadiť si len svoje destinácie s obmedzeným počtom hotelov.

2. (Práca so zľavami) Okrem troch cestovných kancelárií, ktoré na Slovensku uvádzajú konečné ceny vrátane poplatkov, má, žiaľ, každá väčšia cestovná kancelária iný výpočet celkovej ceny zájazdu a rozdielne sumy za povinné príplatky. Často teda zistíte, že menej je viac a naopak. Zákon o uvádzaní konečných cien v slovenskom parlamente neprešiel a my môžeme len závidieť susedom z Česka, že sú ich ceny prehľadné a nie ako u nás, zavádzajúce a klamlivé. Pracovníci cestovných agentúr ovládajú výpočty cien všetkých cestovných kancelárií, a teda ak ste si už vybrali konkrétny hotel aj s termínom vašej dovolenky, vedia vám presne to isté vyskladať za lepšiu cenu od inej, možno zodpovednejšej cestovnej kancelárie.

3. (Kontaktná osoba) Pomôže vám s výberom dovolenky, odpovie vám na prípadné otázky, a najdôležitejšie je, že bude vašou kontaktnou osobou aj v prípade reklamácie. Nie je sa teda čoho báť, inváziou zahraničných cestoviek na slovenský trh môžete vďaka lepším cenám len získať. Využiť širšie možnosti ponúk v cestovných agentúrach, veď CK a CA = rovnaké ceny + rovnaká zodpovednosť.